Apie psichologus

Kas yra psichologas? 

Psichologas - tai specialistas, baigęs ilgametes bakalauro ir magistro studijas. Jų metu ji/jis kaupė žinias, susijusias su žmogaus raida, mąstymu, emocijomis, bendravimu ir kt., kurios padeda geriau pažinti žmogų. Savo darbe psichologas vadovaujasi Psichologo profesinės etikos kodeksu ir jame nurodytomis vertybėmis. Tai - pagarba žmogaus teisėms ir orumui, profesinė kompetencija, atsakomybė, profesinis garbingumas. Siekdamas geriau padėti žmogui, psichologas nuolat gilina žinias dalyvaudamas įvairiose konferencijose, kongresuose, mokymuose, ar tęsdamas mokslus doktorantūros ar podiplominėse studijose (bei tapdamas psichologu - psichoterapeutu). 

Psichologas taip pat vadovaujasi konfidencialumo principu bei konsultacijų metu siekia sukurti palaikantį, atvirą ir nevertinantį ryšį. Tam, kad tu galėtum jaustis saugiai, atsiverti bei kartu rasti būdus, kurie palengvintų kylančius sunkumus. 

Kodėl verta pasikalbėti privačiai? 

Kiekvienas iš mūsų viename ar kitame gyvenimo etape susiduriame su įvairiais iššūkiais. Dažniausiai tai susiję su sveikata, darbu, santykiais ar finansine padėtimi, o kartais šie sunkumai pasistengia užgriūti vienu metu. Natūralu, kad tokiose situacijose gali kilti ſtampa ar stresas, lydimas įvairių emocijų, tokių kaip pyktis ar liūdesys, gali kilti sąmyšio ar nusivylimo jausmas. Kartais gali būti sunku suprasti, dėl ko pastaruoju metu jautiesi nekaip, sunkiau įveikti kylančius sunkumus, prasčiau miegi. Tokiose situacijose psichologas gali ne tik išklausyti, suteikti emocinę paramą, bet taip pat padėti išgirsti bei geriau pažinti save, pažvelgti į situaciją kitu kampu. Ir tuo pačiu - ieškoti ir atrasti sprendimo būdus, ugdyti naujus įgūdžius bei siekti pozityvių (norimų) pokyčių. 

Kaip išsirinkti psichologą? 

Kiekvienas specialistas gali skirtis tarpusavyje,priklausomai nuo asmenybės, turimų žinių patirties. Štai keletas dalykų, į kuriuos gali atsižvelgti prieš pasirenkant psichologą: 

1. Įgytas išsilavinimas bei profesinė patirtis; 

2. Sritys, kuriose psichologas specializuojasi; 

3. Bendras pojūtis matant nuotrauką bei skaitant apie specialistą. 

Vis dėlto, gali nutikti taip, kad sau tinkamą specialistą rasi ne iš karto ir tai natūralu. Kartais gali reikėti išbandyti keletą psichologų, kol rasi sau tinkamą. Tad duok sau laiko patyrinėti ir atrasti, kas tau tinka geriausiai.

Apie konsultacijas

Ko tikėtis pirmosios psichologo konsultacijos metu ir apie ką kalbėtis? 

Pirmosios konsultacijos metu psichologas gali suteikti informacijos apie tai, kaip įprasta vyksta konsultacijos: konsultacijų trukmė, dažnumas, konfidencialumo principas ir pan. Taip pat tu gali užduoti tau aktualius klausimus, susijusius su psichologo profesine praktika, pvz. kokią patirtį psichologas turi ar kokiose srityse specializuojasi. Pirmoji konsultacija taip pat gali būti daugiau skirta paanalizuoti, kas paskatino tave kreiptis į psichologą bei klausimai, kurie padėtų situaciją. Gali būti, kad konsultacijos metu nežinosi tikslios priežasties, dėl kurios kreipeisi, neturėsi atsakymų į kuriuos klausimus ar nenorėsi i juos atsakyti – tai natūralu. Paprasčiausiai gali pasakyti psichologui, kad šiuo metu nenori apie tai kalbėti. 

Kaip pasiruošti pirmajai sesijai? 

Suprantama, jei nerimauji prieš pokalbi, ypač jei tai pirmas tavo susitikimas su profesionalu tai normalu! Pagirk save už pasiryžimą pokalbiui. Pasidalinti savo vidiniu pasauliu su nepažįstamuoju reikalauja drąsos. Pabandykime kartu pasiruošti pokalbiui emociškai ir praktiškai. 

Emociškai 

.Pokalbiui išsirink privačią erdvę, kurioje viso pokalbio metu galėsi jaustis jaukiai, saugiai ir patogiai. 

.Skirk kelias minutes laiko sau iki pokalbiui prasidedant ir po jo - taip galėsi susikaupti ir ramiai reflektuoti savo patirtį. 

.Apsvarstyk, ką norėtum išsinešti iš artėjančio pokalbio, galbūt turi specifinių klausimų, į kuriuos nori atsakyti. 

.Šis pokalbis yra apie tave ir tau. Tai reiškia, jog neturi kalbėti ar daryti tai, ko nenori ar kas tave verčia jaustis nepatogiai. 

.Savo nerimu gali pasidalinti su profesionalu - jis žinos, kaip padėti tau pasijusti patogiau.

Praktiškai 

.Įsitikink, kad turi gerą interneto ryšį. Jei kartais jis sutriktų, būk pasiruošęs atsarginį variantą, pavyzdžiui mobilų internetą. 

.Įsitikink, kad tavo kamera, mikrofonas ir ausinės veikia.

Konsultacijos Mindletic programėlėje

Kaip viskas vyks? 

Likus 30 minučių iki patvirtinto pokalbio laiko iššoks priminimas apie ateinančią konsultaciją. Tau tereiks paspausti nuorodą į programėlės skyrių Tavo pokalbiai su profesionalais. Mes tau taip pat atsiųsime el. laišką su gairėmis, kaip prisijungti prie pokalbio naudojantis Mindletic programėle arba naršyklėje per kompiuterį. 

Virtualus kambarys tavo pokalbiui su profesionalu yra privatus ir sukurtas tik judviejų susitikimui. Profesionalas, su kuriuo kalbėsies, bus vienas savo aplinkoje jūsų pokalbio metu, tavo privatumas yra gerbiamas ir saugomas. 

Turi laisvę išeiti iš virtualaus kambario bet kuriuo metu, jei to nori. 

Privačios sesijos trukmė 

Iki 50 min. trukmės. 

Kaip pamatyti rezervuotas konsultacijas? 

Būsimų ir buvusių konsultacijų laikus gali pamatyti mūsų programėlėje. Taip pat, rezervuojantis konsultacijai gali sutikti su priminimais, kurie iššoktų telefone 30 minučių prieš jos pradžią. 

Ką daryti jeigu vėluoji? 

Psichologas tavęs lauks 10 minučių. 

Konsultacijos atšaukimas 

Profesionalai skiria tau savo laiką, tad jei negalėsi dalyvauti, atšauk konsultaciją mūsų programėlėje. Tai gali padaryti programėlės skyriuje Tavo pokalbiai su profesionalais 2 Remiantis Mindletic taisyklėmis ir sąlygomis, atšaukus susitikimą vėliau nei 18 val. iki sutarto susitikimo laiko, konsultacija laikoma įvykusi. 

Naudinga žinoti 

Primename, kad tu sutikai su taisyklėmis ir sąlygomis pries rezervuodama(s) laiką pokalbiui. Jomis tu patvirtinai, kad: esi vyresnis nei 18 metų, neįrašinėsi savo pokalbio su profesionalu ir niekaip jo neplatinsi (pavyzdžiui, ekrano nuotraukų, video ar garso įrašų).